Намагання РФ перекинути на Україну провину за зрив чергового обміну є абсолютною пропагандою, вважає омбудсмен.

Якби Росія була зацікавлена в поверненні своїх військовополонених, обмін у форматі "всіх на всіх" уже давно відбувся б. Про це під час Саміту у Швейцарії, у суботу, 15 червня, сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, пише Укрінформ.

"Як людина, яка постійно в цих процесах, можу підтвердити, що Україна ніколи не відмовлялась від обмінів військовополоненими. Навпаки, ми постійно виступаємо з новими ініціативами.

Якби росіяни були зацікавлені повернути своїх військовополонених, ми б давно вже це зробили. Таке враження, що їм їхні полонені просто не потрібні", - сказав він. 

Лубінець сказав, що він особисто неодноразово звертався - через посередників і напряму, - щоб РФ передавала Україні тіла загиблих героїв і героїнь. Також зауважив, що досі немає інформації щодо літака, в якому буцімто перевозили українських військовополонених, і який Україна начебто збила.

"Якщо вони стверджують, що наші герої були вбиті, будь ласка, передайте нам тіла. Якби росіяни були зацікавлені в прозорому розслідуванні цього інциденту, вони, по-перше, миттєво допустили б міжнародних експертів до місця падіння цього літака, по-друге, давно допустили б міжнародних експертів до експертиз, по-третє, вони б максимально швидко передали б тіла. Вони це затягують, напевно, тому що залишається купа запитань", - сказав омбудсмен. 

При цьому уповноважений Верховної Ради указав на схожість ситуації з масовим убивством українських полонених в Оленівці.

"Це, на мій погляд, така сама спроба дискредитації України з боку РФ, яку ми вже бачили влітку 2022 року, коли росіяни вбили військовополонених в Оленівці. Один в один. Ніби все це відбувалося за допомогою озброєнь, які нам передали міжнародні партнери: в Оленівці це були Himars, в літаку - Patriot", - сказав він.

За словами омбудсмена, у питанні обмінів військовополонених Україні допомогають декілька країн. Він же висловив сподівання, що зацікавлених сторін в обміні полоненими стане більше.