Кожна правка до законопроєкту підтверджувалася мінімальною необхідною кількістю голосів, а деякі з них провалили, зазначив нардеп Ярослав Железняк.

Верховна Рада підтримала в цілому проєкт закону про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій (УБД). Про це повідомили нардепи Ярослав Железняк і Олексій Гончаренко у Telegram у вівторок, 16 січня.

"Після довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок законопроект №10062 щодо реєстрів для військового обліку прийнято в цілому. За – 249", – написав Железняк.

Він додав, що кожна правка підтверджувалася майже мінімальною необхідною  кількістю голосів, а деякі з них провалили. При цьому правка №401 про зберігання даних у хмарі набрала необхідні голоси – її підримали 228 нардепів.

У свою чергу Гончаренко повідомив, що Рада підтримала законопроєкт про автоматичне отримання УБД і створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних (№10062). За його словами, з приводу автоматичного отримання УБД до нього зверталися "дуже багато військовослужбовців".

Законопроєкт №10062 систематизує роботу державних реєстрів і забезпечить обмін даними між цими реєстрами.

Водночас реєстр доповнять максимально повними даними про кожного захисника, буде розширено перелік інституцій, які мають доступ до реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів, та налаштовано обмін цими даними так, щоб захисник міг подавати запити в електронній формі, а всі відповідальні посадові особи мали доступ до даних у реєстрі.

Крім того, до держреєстрів не вноситимуть персональних даних призовників, військовозобов'язаних і резервістів, що стосуються інформації про виїзд за межі України та повернення назад, відомостей про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити й відомості виконавчого документа) та інших персональних даних, які дають змогу ідентифікувати особу.

Законопроєкт також забороняє збір відомостей про членів сімей військовослужбовців без їх згоди.

Документ також упорядковує процедуру автоматичного отримання військовослужбовцями статусу учасника бойових дій (УБД).

Більшість положень ухваленого законопроєкту наберуть чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті Голос України.