Збільшення обсягів споживання електроенергії промисловістю посприяло зростанню економіки, зазначили у Міненерго.

Українська промисловість почала споживати значно більше електроенергії – взимку обсяги зросли на 37%. Про це повідомило Міненерго у п’ятницю, 26 січня.

Вказано, що збільшення обсягів споживання електроенергії промисловістю і, як результат, – зростання національної економіки стали можливі, зокрема, завдяки стабільній роботі енергосистеми.

"У листопаді промислові підприємства спожили електроенергії більш ніж на 25,7% порівняно з аналогічним періодом 2022 року (2,26 млрд кВт проти 1,79 млрд кВт). У грудні обсяги споживання зросли ще більше – на 37,6 % (2,34 млрд кВт проти 1,69 млрд кВт у 2022 році)", – йдеться у повідомленні.

Обсяги споживання електроенергії населенням також збільшилися. У грудні 2023 року українці спожили електроенергії на понад 11% більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

"Досягти таких показників вдалося завдяки проведеній масштабній ремонтній кампанії на енергетичних об’єктах, яка координується Міненерго, і, як результат, – стабільній роботі генерації", – пояснили у відомстві.

Зокрема, атомними електростанціями було вироблено електроенергії на 10% більше, ніж планувалося згідно з прогнозним балансом ОЕС на 2023 рік.

Гідроелектростанції перевищили прогнозний показник виробітку електроенергії на 37%. Дещо покращили прогнозні показники виробництва і альтернативні джерела енергії, виробивши на 2% більше від прогнозного обсягу.

Водночас теплові електростанції показали суттєве відхилення від прогнозних показників генерації. На ТЕС виробили на 24% менше електроенергії, ніж було передбачено прогнозом. Для для ТЕЦ цей показник менший на 10 %.