Інтереси дітей представляла їхня мати, цивільна дружина Портнова Анастасія Валяєва, повідомляють журналісти.

Проросійський діяч Андрій Портнов, що перебуває під санкціями США та виїхав з України, на початку квітня 2024 року переписав великий маєток під Києвом, в елітному селищі Козин, на своїх дітей. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода під назвою Схеми з посиланням на договір дарування від третього квітня 2024 року.

Переоформленням майна в Україні займались близькі до Портнова юристи за довіреністю, яку він у січні посвідчив у нотаріуса в столиці Іспанії Мадриді.

Будинок загальною площею понад 1000 квадратних метрів та земельну ділянку у 0,65 гектара в закритому котеджному поселенні на березі Дніпра дістали як подарунок від Портнова четверо його неповнолітніх дітей. Вартість подарованого майна відповідно до договору 19 мільйонів гривень: 14,3 мільйона гривень за маєток та 4,7 мільйона гривень за 65 соток землі під ним.

Інтереси дітей представляла їхня мати, цивільна дружина Портнова Анастасія Валяєва. Вона з 2014 року має громадянство Російської Федерації.

Від імені Портнова діяла адвокат Марина Парінова, яка за часів перебування політика в Україні, представляла Портнова у судах.

Журналісти звернулися по коментар до Андрія Портнова, але на повідомлення із запитанням про те, чому він переписав маєток на своїх дітей, не відповів.

Юристи Центру протидії корупції зазначають, що перепис майна на найближчих родичів може свідчити про можливе бажання людини приховати нерухомість або уникнути її арешту в разі накладання санкцій чи відкриття кримінального провадження.

За декілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Схеми зафіксували на території маєтку кілька автівок, оформлених на членів родини Портнова – зокрема, на брата Анастасії Валяєвої. 

Напередодні повномасштабного вторгнення, у грудні 2021 року, уряд США запровадив санкції проти Портнова. Вони також стосувалися Фонду Андрія Портнова. Санкції передбачають заборону на в’їзд у США та блокування всіх фінансових активів підсанкційної особи в американських банках.

Портнова внесли до переліку осіб за так званим "актом Магнітського" (мова про високопосадовців, причетних до порушення прав людини та масштабної корупції).

В Україні санкції проти Андрія Портнова не запроваджувалися.


Андрій Портнов був першим заступником глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича.

У 2018 році Портнов керував проросійським телеканалом NewsOne.

Портнов активно намагався дискредитувати Революцію Гідності та подальші проєвропейські реформи в країні, а також просувати антизахідні програми, залучаючи до цього інтернет-ботів.

 

 

Читайте також:
В разгар эпидемии  коронавируса музею Майдана решили выделить 30 миллионов
Портнов назвал внеочередную сессию Рады плохой приметой для Сытника и Рябошапки
Юрист Андрей Портнов рассказал о путешествиях и доходах волонтера Дейнеги
Юрист Андрей Портнов рассказал о путешествиях и доходах волонтера Дейнеги
Портнов: Парубий организовал массовую казнь в Одессе, ГБР отреагировало
Портнов показал документы переоформления офшоров Порошенко
Портнов показал документы переоформления офшоров Порошенко