Будапешт щоразу вигадує нові приводи, щоб заблокувати ці кошти, зазначають в польському уряді.

Польща роздратована через блокаду з боку Угорщини виплат з Європейського фонду миру, з якого ЄС виплачує державам-членам компенсації за передану Україні зброю. Про це мовиться публікації польського медіа Onet з посиланням на слова співрозмовника в польському уряді.

 

Варшава та інші члени ЄС, які передали Україні зброю, мали б отримати часткове повернення грошей. Проте угорці використовують у цьому питанні інструмент вето.

За інформацією видання, цю тему піднімали на засіданні Ради національної безпеки, яке організував президент Анджей Дуда напередодні від'їзду польської делегації до Вашингтона на саміт НАТО.

"Якби угорці не заблокували виплати, ми б уже одержали значну частину коштів назад. Загалом ми інвестували близько 4,5 мільярда євро в допомогу Україні. Близько половини з них ми могли б уже отримати назад. Угорці щоразу вигадують нові приводи. Нещодавно, наприклад, була суперечка про нібито погане ставлення до угорської меншини в Україні. На нас чекає дуже гостра розмова", - наголосив посадовець.

Однак поки що не зрозуміло, коли відбудеться розмова між Польщею та Угорщиною. Проте у глави МЗС Польщі Радослава Сікорського нині не запланована розмова тет-а-тет з очільником угорської дипломатії Петером Сійярто.

"Угорщина дійсно зловживає нашою довірою… Це не союзницька і недружня позиція", – заявив глава МЗС Радослав Сікорський польським журналістам у Вашингтоні.

Міністр додав, що гроші, які блокує Будапешт, повинні піти до Фонду модернізації польських збройних сил.