Рекомендація викладена в новій доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 1 лютого до 31 липня 2023 року.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні рекомендує українській владі переглянути закон про колабораціонізм з урахуванням положень міжнародного гуманітарного права і реалій життя в умовах окупації. Про це повідомила голова місії Даніель Белль, пише Укрінформ.

Повідомляється, що рекомендація викладена в новій доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 1 лютого до 31 липня 2023 року.

Під час презентації доповіді Даніель Белль зазначила, що на деокупованих територіях українська влада порушила майже 6000 кримінальних справ проти осіб, звинувачених у співпраці з окупаційною владою.

"Наш моніторинг показує, що багато затриманих і навіть засуджених громадян були обрані мішенню за діяльність, яку, згідно з міжнародним гуманітарним правом, окупаційна влада в принципі може робити обов’язковою для виконання. Це стосується осіб, які працювали над забезпеченням безперервної роботи соціальних служб і шкіл", - зауважила голова місії.

Даніель Белль стверджує:  ті, з ким представники місії проводили співбесіди, часто заявляли, що погодилися працювати лише після погроз з боку окупаційної влади, а також описували атмосферу всепроникного страху під час окупації, яка ще більше посилювалася їхньою ізоляцією від підконтрольної уряду України території.