Після того, як більшість країн НАТО дозволили використовувати своє озброєння проти агресора, Білий дім дозволив такі обстріли з американської зброї.

Сполучені Штати дозволили Україні використовувати американську зброю для ударів по Росії на відстані до 100 км від кордону. Також дозвіл не поширюється на ключові аеродроми у Росії. Про це у п'ятницю, 21 червня, пише The Washington Post.

 

За словами неназваного представника українського Міноборони, дозвіл ЗСУ завдавати ударів по військових об'єктах у Росії зброєю США "виразно змінило ситуацію", але "ні дальність, ні категорія зброї недостатні".

Водночас, американські чиновники заперечують існування таких обмежень.

"США погодилися дозволити Україні вести вогонь з американської зброї по Росії через ділянку кордону, де російські війська намагатимуться захопити українську територію. Йдеться не про географію чи певний радіус. Однак якщо Росія атакує або збирається атакувати зі своєї території Україну, Сили оборони можуть завдати удару у відповідь по військах, що атакують її з-за кордону", - заявив речник Пентагону Чарлі Дітц.

За його словами, Україні також дозволено використовувати американські системи протиповітряної оборони для ураження російських літаків, "якщо вони збираються відкрити вогонь в українському повітряному просторі".