Модернізовані безпілотники Sea Baby уже випробували. Вони завдали ударів по росіянам на Кінбурнській косі, стверджують джерела.

Морські дрони Sea Baby, які використовує СБУ для ударів по російським загарбникам, оснастили реактивними системами залпового вогню (РСЗВ) Град. Про це повідомила Українська правда з посиланням на джерело у спецслужбі у середу, 22 травня.

"Sea Baby – це не просто дрон, а багатофункціональна платформа, яка постійно вдосконалюється. І сьогодні ми можемо підтвердити, що вони оснащені реактивною системою залпового вогню і це технологічне рішення вже показує потужні результати. Тож ворога чекають нові сюрпризи. Працюємо, як завжди ефективно", – розповіло джерело.

Стверджується, що в ніч на 20 травня дрони Sea Baby спільно з морськими силами ефективно відпрацювали з моря по позиціях росіян на Кінбурнській косі.

Також видання оприлюднило кадри зимових випробувань Sea Baby та безпосередньо з виробництва дронів.

 

 

Раніше ЗМІ повідомляли, що українські спеціалісти постійно модернізують морські дрони Sea Baby. Нове покоління апаратів отримало у декілька разів більший заряд вибухівки і ударну зброю. Стверджувалось, що на дронах стоїть вогнеметна система, яка "дозволяє вести в прямому розумінні морський бій".


Надводні безпілотні ударні човни Sea Baby – розробка Служби безпеки України. Протягом 2022-2023 років ці дрони вразили фрегати Адмірал Макаров та Адмірал Ессен, а також мінний тральщик Іван Голубєц і патрульний корабель Ладний, ракетоносії Самум та Буян, корабель Павєл Державін та великий військовий буксир Професор Ніколай Муру, розвідувально-гідрографічний корабель Владімір Козіцкій. Також за допомогою Sea Baby СБУ пошкодили Кримський міст.

Sea Baby здатний нести 850 кілограмів вибухівки, розганятись до 90 км/год та долати відстань 1000 кілометрів. Його корпус виготовлений з матеріалу, який не помічають радари.

Вартість морського дрона Sea Baby – 8,5 млн гривень.