Раніше енергетичну цінність визначав сам постачальник на етапі укладання контракту з Державним оператором тилу.

Міністерство оборони встановило вимоги до калорійності основних продуктів, які постачаються для потреб ЗСУ. Про це у суботу, 26 жовтня, повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що рішення є результатом перевірок військових частин, під час яких були виявлені недоліки, зокрема випадки постачання продуктів із заниженою калорійністю.

Як зауважив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков, в умовах війни фізичні та психологічні навантаження на військовослужбовців є надзвичайно високими. Тому особливо важливо, щоб харчові продукти повністю задовольняли їхні потреби за поживністю й енергетичною цінністю.

"Встановлення чітких вимог до енергетичної цінності продуктів – це не просто питання стандартів, а гарантія того, що наші захисники отримають необхідне для підтримання бойової готовності та здоров’я", – наголосив він.

Очікується, що закупівельна агенція Міноборони Державний оператор тилу розпочне використовувати ці вимоги як додаток до державних контрактів (договорів) на закупівлю харчових продуктів, які набудуть чинності з початку 2025 року.

Раніше енергетичну цінність визначав сам постачальник на етапі укладання контракту з ДОТ.

Нові стандарти закріплені в документі "Вимоги до енергетичної цінності деяких харчових продуктів за Каталогом продуктів харчування, показники яких визначені державними стандартами".