Мета спецоперації, пік якої прогнозують на весну, - розколоти українське суспільство і завдавати поразки ЗСУ на сході.

 

Комітет з питань розвідки при президентові попередив українців про масштабну спецоперацію Росії на території нашої країни під назвою Майдан-3. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони у вівторок, 27 лютого.

 

"У листопаді минулого року, в рамках спецоперації Майдан-3 на поширення антиукраїнських настроїв лише на платформі Telegram Росія витратила майже 250 млн доларів. Натомість загальний бюджет операції склав астрономічні 1,5 млрд доларів. Це - найдорожча "акція" російських спецслужб в історії", * йдеться в повідомленні. 

 

Зазначається, що спецоперація Майдан-3 досягне власної кульмінації у березні-травні 2024 року. Проте протягом найближчих тижнів ворог може кинути максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і спроб розпалювання конфліктів - як всередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка України.

"Основні напрямки та цілі ворога - зрив української мобілізації, поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу, створення та розповсюдження фейків про "втому від України" серед наших партнерів і союзників у світі. Глобальна міжнародна ціль росіян - зменшити підтримку нашої країни з боку проукраїнської коаліції у світі", - йдеться у заяві.

 

Також метою росіян є деморалізація українців, паніка серед населення, розкол між військовослужбовцями та цивільними, "розсварити усіх з усіма, в тому числі представників політичного керівництва країни, громадянського суспільства".

 

У розвідці зазначили, що російські спецслужби використовують свою традиційну методику.

 

"Методика кампанії - традиційна для російських спецслужб: поставити під сумнів легітимність прийнятих в Україні після 20 травня владних рішень, поширити панічні настрої, зневіру, штучно протиставити цивільних та військових, посварити нас з нашими союзниками, розповсюдити в суспільстві усілякі "теорії змови", - повідомили у ГУР.

 

Це відбуватиметься на фоні публічних заяв РФ про створення нових типів надзброї, яка, на думку росіян, мала би забезпечити технічну перевагу Росії над Заходом на найближче десятиріччя.

 

"Звідси випливає, що спротив цілям Росії в Україні є небезпечним для світу, а тому РФ буде підштовхувати інші країни до прямого діалогу щодо України без нашої участі", - зазначили в розвідці.

 

Росіяни через власних агентів впливу в Україні та по всьому світу робитимуть ставку на організацію протестних акцій, свідомо дискредитуватимуть процес обміну військовополонених. Розвідка попереджає, що Росія спробує влітку завдати Україні військової поразки на сході. 

 

"За задумом ворога, на першу половину червня ситуацію в нашій державі вдасться розхитати і тоді, скориставшись ситуацією, Україні буде завдано військової поразки на Сході, в цьому і є ключова ідея їх операції", - повідомили у Комітеті.

 

Розвідка закликала українське суспільство, міжнародних партнерів та союзників посилити спільний опір та всеохопні безпекові заходи, особливо в інформаційному просторі.