Серед суттєвих змін, які уряду рекомендується врахувати при підготовці до другого читання – 10 млрд гривень додаткового податку з банків.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував проект державного бюджету України на 2024 рік до першого читання. Про це напередодні повідомила голова комітету Роксолана Підласа у Facebook.

За її даними, серед суттєвих змін, які уряду рекомендується врахувати при підготовці до другого читання:

  • у разі ухвалення законопроекту про оподаткування банків (№9656-д) збільшити планові доходи держбюджету на 9,9 млрд гривень.
  • скоротити видатки на будівництво, ремонти і закупівлі майна в різних органах влади на 1,3 млрд гривень;
  • скоротити видатки на Бюро економічної безпеки на 409 млн гривень і спрямувати ці кошти на закупівлю сканерів для митниці на пунктах пропусках залізничного сполучення;
  • спрямувати додатково 574 млн гривень на протезування для військових;
  • збільшити видатки на освітню субвенцію на 384 млн гривень.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, голосування першого читання бюджет у залі по регламенту має відбутися до 20 жовтня.

"І відбудеться на наступному тижні. Теж скоріш за все з поправочними боями і розглядом в декілька днів", – заявив він.

Нагадаємо, 15 вересня Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2024 рік та подав його до Ради. Він передбачає доходи загального фонду в 1 трлн 560 млрд гривень і витрати в 3 трлн 108 млрд гривень.

Ключовий акцент держбюджету – оборона та безпека, на які буде направлено більше половини всіх ресурсів бюджету – 1 трлн 685 млрд гривень, що на 113 млрд гривень більше, ніж у 2023 році.

Читайте також: