Судове рішення першої інстанції скасовано за результатом розгляду в суді апеляційної скарги.
Ватажку так званої "ЛНР" Леоніду Пасічнику після проведення розслідування Службою безпеки України суд збільшив термін позбавлення волі на три роки – його засудили до 15 років в’язниці з конфіскацією майна. Про це повідомляє ГУ СБУ в Донецькій та Луганській області на своєму Telegram-каналі в понеділок, 7 жовтня.
Служба нагадала, що 1 липня 2024 року Пасічника було визнано винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, а також у колабораційній діяльності та засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційній інстанції через невідповідність призначеного покарання ступені тяжкості злочину та м’якість призначеного покарання.
Пасічник з 2018 року на "посаді" так званого "глави ЛНР" послідовно створював умови для окупації російським агресором частини території України.
Квазічиновник напередодні 24 лютого 2022 року підписав т. зв. "договір про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу" між терористичною організацією "ЛНР" та державою-аресором Росією. Кремль використав цей "правовий акт" як формальний привід для широкомасштабного вторгнення в Україну.
У вересні 2022 р. Пасічник за указом Кремля підписав "закон" про входження тако званої "ЛНР" до складу РФ та провів на захопленій ворогом території псевдореферендум. У 2023 році він організував участь тимчасово захоплених громад Луганщини у російських "виборах до законодавчих органів влади".
За результатом розгляду апеляційної скарги судове рішення першої інстанції скасовано. Тепер Пасічника засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю.
Гауляйтера визнано винним за такими статтями Кримінального кодексу України:
- Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 2 ст. 110 ККУ);
- Участь в організації та проведенні виборів на тимчасово окупованій території за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 ККУ);
- Добровільне обрання до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 ККУ).