Такі дії некомпетентного та нелегітимного "керівництва" ЗАЕС від Росатома ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції, зазначають в Енергоатомі.

На окупованій Запорізькій атомній електростанції російський персонал псує важливе для безпеки станції обладнання, що загрожує ядерною аварією. Про це повідомляє Енергоатом.

"На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС російські загарбники продовжують порушувати технічні вимоги експлуатації обладнання. Це стосується передусім енергоблоків №№ 2, 4 та 6 Запорізької атомної електростанції, хоча й на інших окупанти не дотримуються низки технологічних вимог, покликаних гарантувати безпечну та коректну експлуатацію обладнання", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що окупаційне керівництво ЗАЕС наказало використовувати мастило російського виробництва для резервної дизельної електростанції (РДЕС), не врахувавши, що при нагріванні воно інтенсивно піниться, і це призводить до зниження тиску в системі й автоматичного вимикання дизель-генераторів.

"Такі дії некомпетентного та нелегітимного "керівництва" ЗАЕС від Росатома ведуть до неминучої деградації обладнання і систем, важливих для безпеки станції. Зрештою це може спровокувати відмову найважливішого обладнання систем безпеки - дизель-генераторів, із подальшим переходом в ядерну та радіаційну аварію. Після деокупації ЗАЕС всі, хто зараз свідомо виконує злочинні накази окупантів, порушуючи ліцензії українського регулятора, будуть відповідати за свої дії", - наголосив керівник Енергоатома Петро Котін.

На Енергоатомі заявляють, що все вищезазначене разом зі спробами перевести енергоблоки Запорізької АЕС із безпечного "холодного" стану в "гарячий" є грубим порушенням вимог ядерного законодавства України і збільшує ймовірність радіаційної аварії.