Зміни до закону про мобілізацію передбачають, що іноземці можуть розірвати контракт лише після шести місяців безперервної служби.


Умови проходження іноземцями військової служби в Україні містять норму про розірвання контракту, який вони за бажанням підписують з Міністерством оборони. Про це повідомив начальник штабу Міжнародного легіону Головного управління розвідки з позивним Шеф, передає пресслужба ГУР.

 

"Це гарний бонус, що вони підписують контракт, але не зобов'язані тут пробути рік, два, три чи п'ять років. Він побув декілька місяців, побачив, що відбувається. Можливо для нього треба час: зупинитися, переоцінити, зрозуміти чому він не готовий, яких треба навичок, знань здобути. Або він готовий їх здобувати тут, у бою", - розповів він.

 

Зміни до закону про мобілізацію, які набрали чинності з 18 травня, передбачають, що іноземці можуть розірвати контракт лише після шести місяців безперервної служби.

 

За словами Шефа, для вступу до лав воєнної розвідки іноземці спершу реєструються на сайті, заповнюють анкету, повідомляють про свій досвід і навички:

"Хтось із них воював у Сирії, хтось в Іраку, хтось в Афганістані і так далі. У нас є наш досвід... Ми прагнемо кращого: до НАТО, до тих підрозділів, які застосовують правильну методику управління та ведення бою. Утім на керівних ланках у будь-якому разі мають бути українці з гарними знаннями іноземної мови та бойовим досвідом", - зазначив він.

 

Далі відділ рекрутингу вивчає надану іноземцями інформацію та подає їхні кандидатури до бойового загону. Після того відділ рекрутингу робить звернення до іноземця і він приїжджає в Україну. Його супроводжують, він підписує контракт і вступає у лави ЗСУ.