Серед обвинувачених генерал армії – колишній керівник служби безпеки президента РФ, заступник головнокомандувача Внутрішніх військ і ще п’ятеро генералів.

Колишніх керівників СБУ та 21 високопосадовця ФСБ РФ судитимуть за злочини, скоєні під час Революції Гідності. Про це повідомив Офіс генпрокурора у вівторок, 24 вересня.

 

Вказано, що прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишніх голови СБУ, його першого заступника і начальника Департаменту захисту національної державності, а також директора і 20 співробітників ФСБ РФ за проведення підривної діяльності проти України, вчинення дій, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, незаконного перешкоджання акціям протесту у 2013-2014 роках.

Серед обвинувачених генерал армії – колишній керівник служби безпеки президента РФ, заступник головнокомандувача Внутрішніх військ і ще п’ятеро генералів, які займали керівні посади в російських спецслужбах.

Слідство встановило, що у грудні 2013 року 20 співробітників спецслужби РФ приїхали в Україну. Їх розмістили в будівлях СБУ та, за підтримки колишніх очільника відомства, його заступника та керівника департаменту, організовували створення відеозаписів провокативного характеру.

Вони створили канал у YouTube, через який поширили в інтернеті й медіа понад 250 відеозаписів з метою дискредитації суспільно-політичних подій в Україні та приниження українців як нації загалом.

"В ході розслідування у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, встановлений безпосередній вплив російської ФСБ на колишнє керівництво української спецслужби з метою проведення спільної підривної діяльності проти України та розпалювання національної ворожнечі і ненависті", – йдеться у повідомленні.

Колишніх голову та начальника департаменту СБУ також судитимуть за колабораційну діяльність – добровільне зайняття у 2022 році посад в незаконно утворених на тимчасово захоплених територіях України "органах безпеки" РФ.

Оскільки обвинувачені переховуються від правоохоронних органів і перебувають у міжнародному розшуку, щодо них проведене спеціальне досудове розслідування (in absentia).