Причиною того, що все менше українців сподіваються на повернення до України, є затяжність війни.

Лише п'ята частина українських біженців у Німеччині планують повернутися до України.Про це свідать результати дослідження Центру міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень Інституту Ifoв Мюнхені, передає mdr.de.

Опитування проводилося з травня 2022 року по січень 2024 року. Результати п'ятої хвилі опитувань ще не опубліковані.

Причиною того, що все менше українців сподіваються на повернення до України, є затяжність війни.

Влітку 2023 року 21% опитаних біженців заявляли, що хочуть повернутися до України. У 2022 році таку відповідь давали 46% респондентів.

Зараз уже 77% біженців планують залишитися у Німеччині на найближчі два роки. 2% респондентів мають намір переїхати до іншої країни.

За словами фахівця з міграційних досліджень Інституту Ifo в Мюнхені Тетяни Панченко, чим довше триватиме війна, тим більше людей оселяться в Німеччині, знайдуть тут роботу, пройдуть навчання, розширять соціальні контакти і не захочуть повертатися.

"Після двох років війни майже половина українців не хочуть повертатися", - зазначила вона.

Вона додала, що чимало біженців вже повернулися до України до своїх родин. Серед причини повернення були проблеми із житлом чи складнощі з інтеграцією.

За даними опитування, майже третина (29%) біженців можуть уявити собі повернення в Україну тоді, коли зможуть почуватися там у безпеці. 28% відповіли, що ще не знають. Але 39% респондентів зазначили, шо однозначно планують жити за межами України.

Також результати дослідження свідчать, що у Німеччині змінюється портрет біженця. Якщо перші два роки приїжджали переважно жінки 30-49 років та діти, то зараз стає більше чоловіків та молодих жінок без дітей. У звіті зазначають, що чоловіки намагаються возз'єднатися зі своїми сім'ями у Німеччині