СБУ зірвала спробу російської спецслужби отримати агентурний "звіт" та використати його для підготовки повітряних атак.


Служба безпеки запобігла російському авіаудару по нових лініях оборони на прикордонні Сумської області. "На гарячому" затримали агента ФСБ Росії, який проводив дорозвідку поблизу оборонної лінії. Про це повідомила пресслужба СБУ в понеділок, 8 квітня.

Зазначається, що для вогневого ураження українських укріпрайонів росіяни планували застосувати удари керованими авіабомбами. 

 

Під час розвідувальної вилазки зрадник намагався встановити точні координати військового об’єкта ЗСУ, щоб скоригувати по ньому ворожий авіаудар.

 

У ході затримання у зловмисника вилучено мобільний телефон, з якого він намагався відправити агресору фото та геолокацію потенційної "цілі". СБУ зірвала спробу російської спецслужби отримати агентурний "звіт" та використати його для підготовки повітряних атак.

 

Затриманим виявився колишній місцевий "функціонер" забороненої Партії регіонів. Після деокупації Сумщини він був дистанційно завербований кадровим співробітником ФСБ для проведення розвідувально-підривної діяльності на території області.

 

"До уваги" російської спецслужби ексрегіонал потрапив через власні дописи в одному з месенджерів, в якому вихваляв кремлівський режим. Для виконання ворожих завдань агент виходив на місцевість, де приховано фотографував військові об’єкти та фіксував їхні координати.

 

Слідчі Служби безпеки повідомили чоловіку про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.