Кабінет міністрів України під час спеціального засідання ухвалив зміни до процесу усиновлення дітей.

Кабінет міністрів спростив процес процес усиновлення дітей в Україні. Про це у суботу, 23 березня, повідомила пресслужба Кабміну.

Згідно з нововведеннями, сім'я, яка проходить процес усиновлення дитини, може тимчасово взяти дитину до себе іще до винесення судового рішення.

"Це можливо за умови, якщо сім'я або одна людина з потенційних усиновлювачів отримала позитивний висновок від місцевих органів влади про доцільність усиновлення та відповідність інтересам дитини, а також подала заяву до суду на усиновлення дитини", - вказуєтьяс у повідомлені. 

Крім цього, термін дії довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшився до 24 місяців.

Повідомляється, що служби у справах дітей тепер матимуть доступ до інформації про дітей, які потребують усиновлення, не лише у своєму населеному пункті, а й у всій області, що дозволить більшій кількості дітей та потенційних усиновлювачів знайти один одного.

Також оформлення опіки або піклування над дитиною стане простішим, якщо один з подружжя перебуває на військовій службі.

"Згідно з новими правилами, обидва з подружжя повинні подавати висновок про стан здоров’я, а не лише особа, яка бере дитину під опіку. Тепер військовослужбовець може зробити це протягом 15 календарних днів після повернення", - вказують у відомстві.