У Київській області вже відновили понад 12 тисяч об’єктів, пошкоджених внаслідок військової агресії росіян. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, пише УНН.

За його словами на Київщині системно реалізується низки програм та вишукуються можливості для відбудови регіону в максимально короткі терміни.

«На сьогодні повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності відновлено 12 108 об’єктів. Зокрема, повністю відновили 6 767 багатоповерхівок та приватних будинків, ще 3 919 – частково із забезпеченням життєдіяльності. Уже відбудували 187 шкіл та дитсадків, 100 медзакладів, 67 – адмінбудівель і ЦНАПів», – наголосив Руслан Кравченко.

Він зауважив, що загалом від початку повномасштабного вторгнення рф в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів.

Основний «удар» припав саме на житло – 24,3 тис. об’єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медзакладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Начальник Київської ОВА додав, що пріоритет надається передусім відбудові житла, адже це сприятиме поверненню мешканців області додому, дасть можливість створити додаткові робочі місця і позитивно позначиться на економічному розвитку регіону.

Зокрема, реалізується проєкт із відновлення багатоквартирних будинків у межах платформи UNITED24. Роботи вже тривають на 7 об’єктах, ще 11 – на черзі. Усі будинки планують відбудувати до кінця року.

Коштом обласного бюджету відбудовують 93 приватних будинки в 15 громадах Київщини. Нове помешкання зводять на тих же ділянках, де люди до цього мали житло. У рамках обласної програми «Нова оселя» закупили 31 квартиру для мешканців Київщини, ще заплановано закупити до 27.

Крім того, в Ірпені навпроти ЖК «Ірпінські Липки» триває комплексне відновлення приватних будинків, які були пошкоджені або зруйновані росіянами. Тут без житла залишилися понад 300 мешканців. 31 об’єкт буде капітально відремонтований, ще 30 малоповерхових житлових будинків будуть побудовані з нуля.

Згідно з рішенням Уряду за рахунок коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на Київщині в межах цієї ініціативи буде відновлено 38 об’єктів.

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін розповів про експертизу та оцінку збитків, завданих окупантами на Київщині. За його словами, збитки лише у сфері нерухомого майна оцінюються у понад 100 млрд грн.