Минулої доби для часткового покриття дефіциту електроенергії Україна додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

В Україні на сьогодні прогнозується імпорт 35 203 МВт-годин електроенергії.Експорту не передбачається. Про це 29 червня повідомляє Міністерство енергетики.

Зазначається, що минулої доби для часткового покриття дефіциту електроенергії Україна додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

У суботу, 29 червня, графіки погодинних відключень споживачів застосовуються з 0:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформація буде оновлена.

У Міненергопояснили, що основна причина обмежень - атаки росіян на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак.

Як повідомляється, у Донецькій області внаслідок російського обстрілу була пошкоджена повітряна лінія оператора системи розподілу. Відключилась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі і шахта. У той момент у шахті перебували 73 працівники, їх вивели на поверхню. Усіх споживачів заживили.

У Львівській області на території однієї з високовольтних підстанцій знайшли металеву кулю діаметром 15 см - фрагмент касетного боєприпаса російської ракети Х-101. Працівники ДСНС вивезли боєприпас за територію підстанції.

У Чернігівській області вночі через обстріл одномоментно знеструмилися 413 абонентів у шести населених пунктах.

У Черкаській області з технологічних причин на одній з підстанцій обленерго відключалося обладнання. У результаті знеструмилися побутові та промислові споживачі у двох районах. Усі споживачі заживлені.