У вівторок максимум споживання електроенергії очікується у період 20:30-21:30. Енергетики просять громадян не користуватися потужними електроприладами у цей час.

Протягом всієї доби в енергосистемі України зберігається дефіцит електроенергії. Через це Укренерго другий день поспіль залучає аварійну допомогу з Європи протягом майже всієї доби, повідомила компанія у вівторок, 23 квітня.

Вказано, що через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів.

"З 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості будуть застосовані графіки обмеження потужності. Ці заходи не торкнуться об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу", – йдеться у повідомленні.

При цьому на Криворіжжі обмеження споживання для промислових споживачів продовжують діяти цілодобово.

Також на Харківщині діють обмеження для побутових споживачів протягом доби на Харківщині. Станом на ранок в регіоні знеструмлено близько 209 тисяч споживачів.

Сьогодні максимум споживання електроенергії очікується у період 20:30-21:30. Енергетики просять громадян не користуватися потужними електроприладами.

Протягом доби Україна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 9 298 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 592 МВт. Експорт не планується.

Станом на ранок знеструмлені 383 населені пункти. Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській і Харківській областях. А з технічних причин є відключення у Дніпропетровській і Чернігівській областях.