Протягом доби діють обмеження споживання на Харківщині, де знеструмлено понад 200 тисяч споживачів. Також обмежено споживання для промисловості на Криворіжжі.

В Україні зменшилось споживання електроенергії через потепління, але в енергосистемі в окремі години зберігається дефіцит. Разом з тим наша країна змогла надати аварійну допомогу Польщі, повідомило Укренерго у понеділок, 29 квітня.

Так, сьогодні зранку споживання на 12% нижче, ніж у цей же час в попередній робочий день – п’ятницю, 26 квітня. А вчора, у неділю 28 квітня, добовий максимум споживання був на 6,2% нижчим, ніж в попередню неділю 21 квітня.

Разом з тим в енергосистемі в окремі години максимального споживання зберігається дефіцит електроенергії. Через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії для всіх споживачів.

Вчора, 28 квітня українська енергосистема двічі надавала аварійну допомогу енергосистемі Польщі. Вдень, на запит польського оператора енергосистеми, Україна три години, з 14:00 до 17:00 до приймала надлишки електроенергії з Польщі. А після 22:00 на дві години, також на запит польського оператора, було активовано аварійне постачання електроенергії від України в Польщу.

За даними Міненерго, на поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 9816 МВт-год. Також у невеликому обсязі вдень заплановано експорт до Молдови – 100 МВт-год.

Сьогодні протягом доби діють обмеження споживання на Харківщині. У регіоні знеструмлено близько 204 тисячі споживачів. Також цілодобово обмежено споживання для промисловості на Криворіжжі.

З різних причин знеструмлені 407 населених пунктів. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях. А з технічних причин є знеструмлення у Чернігівській області.