Найближчим часом не варто розраховувати на збільшення лімітів, оскільки для цього необхідно суттєве відновлення пошкоджених енергоблоків чи значне зниження споживання.

Ситуація з забезпеченням електроенергією протягом робочого тижня буде складною, але трохи покращиться на вихідних через зменшення споживання.Про це в телеефірі розповів голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький.

Він зазначив, що основними причинами погіршення ситуації в енергосистемі України є наслідки останнього масованого російського ракетного удару, зменшення продуктивності роботи сонячних електростанцій та більша потреба у споживанні електроенергії через підвищення температури повітря.

За словами Кудрицького, ще одним важливим чинником стала планова ремонтна кампанія на атомних реакторах.

Він не уточнив, скільки потужності втратила українська енергетика через попередній обстріл, проте сказав, що це "досить суттєвий обсяг генерації".

"Для кожної області діють ліміти на кожну годину. При перевищенні енергосистема починає споживати потужності, ніж виробляється чи імпортується, і це призводить до розбалансування. У такому разі ми вимушені застосовувати аварійні графіки відключення, а не планові, для того, щоб швидко привести систему знову в стан балансу", ‒ пояснив Кудрицький.

Він додав, що найближчим часом не варто очікувати збільшення лімітів, оскільки для цього необхідно суттєве відновлення пошкоджених енергоблоків чи значне зниження споживання.

"Однак наразі ні першого, ні другого ‒ не передбачається. Протягом тижня ситуація буде складною. Єдине ‒ споживання не вихідних зменшиться ‒ це стабільний тренд, тому буде трохи легше", ‒ підсумував він, додавши, що середина і кінець робочого тижня очікуються важкими.