Компанія зазначає, що ЗАЕС має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора - Енергоатома.

Російські обстріли стали причиною відключення зовнішньої повітряної лінії ПЛ-330кВ Запорізька ТЕС - Феросплавна в четвер, 4 квітня. Тимчасово окупована Запорізька АЕС через неї живилась від української енергосистеми для забезпечення власних потреб. Про це повідомляє Енергоатом на своєму Telegram-каналі.

"Найбільша у Європі атомна електростанція зʼєднана з українською енергосистемою лише лінією електропередачі ПЛ-750кВ Дніпровська, роботу якої нещодавно було відновлено силами українських енергетиків", - ідеться в повідомленні.

Ця ситуація вчергове загрожує настанням аварійної ситуації на тимчасово окупованій ЗАЕС, бо "в разі відключення цієї - останньої - лінії звʼязку з вітчизняною енергомережею станція опиниться на межі чергового блекауту, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції".

Енергоатом наголосив, що ЗАЕС має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора - Енергоатома. Росія також повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку.