В Україні можливі відключення світла взимку.Влітку цього не прогнозують. Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.

«Що стосується дефіциту, який може виникнути через те, що атомні блоки виходять в ремонт, то це може мати місце десь у червні-липні. Тому що шляхи забезпечення дефіциту – це імпортна електроенергія завдяки нашій інтеграції з енергосистемою Європи. Тут потрібно буде робити те, що ми вже робили у січні, лютому, коли частково потреби України закривалися через імпорт з ЄС», - розповів Сахарук.

Він зазначив, що якщо є прогнозований дефіцит, то звичайно починаються спекуляції щодо того чи будуть віялові відключення.

«Я вважаю, що завдяки тому, що є можливість перекрити дефіцит умовний, імпортом, то до віялових відключень ми не дійдемо під час літнього періоду», - сказав Сахарук.

Сахарук зауважив, що зима може бути проблемно.

«Може бути проблемою зима наступна, тому що ми ввійдемо в неї зі значно меншим обсягом запасом потужності, міцності, тому що в нас 75% теплової генерації пошкоджено чи зруйновано. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 ГВт, на що потрібно 5,5 млрд грн… Тому можливі відключення не зараз, а взимку», - розповів Сахарук.

За його словами, щоб цього не допустити потрібно захищатися від обстрілів та руйнацій. Також він зазначив, що важливе фінансування ремонтної кампанії.