Метою НБУ є поглинання надмірної ліквідності за допомогою жорсткіших резервних вимог та поступове повернення до плаваючого обмінного курсу.

 

Національний банк більше не вдаватиметься до "небезпечного" друкування грошей для грошового фінансування державних витрат, розповів голова Нацбанку Андрій Пишний в інтерв'ю Financial Times.

 

За його словами, друкування НБУ мільярдів гривень, щоб закрити дефіцит бюджету, спричинило величезні ризики для макрофінансової стабільності країни.

 

"Це був швидкий засіб, але дуже небезпечний", - сказав Пишний.

 

Зазначається, що міністерство фінансів не хотіло виходити на внутрішні ринки облігацій чи збільшувати доходи.

 

З того часу воно змінило курс, проклавши шлях до отримання кредиту в розмірі 15,6 млрд доларів, про який МВФ і Київ домовилися минулого тижня, але який все ще потребує схвалення виконавчої ради фонду.

 

"У свій перший день на посаді він взявся налагоджувати відносини з урядом, зустрічаючись з міністром фінансів Сергієм Марченком "до пізньої ночі". Вони уклали угоду, згідно з якою центральний банк скоригував свої вимоги до банківських резервів, а міністерство запропонувало кредиторам привабливіші умови", - йдеться у повідомленні.

 

Пишний підкреслив, що метою НБУ є поглинання надмірної ліквідності за допомогою жорсткіших резервних вимог та поступове повернення до плаваючого обмінного курсу.

 

Глава НБУ додав, що угода з МВФ допоможе "гарантувати, що коаліція донорів візьме на себе зобов'язання надати допомогу у розмірі близько $40 млрд" цього року.

 

Він сказав, що НБУ наступного місяця перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2023 році до 0,3% після 30-відсоткового падіння за минулий рік, що відображає вплив російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України взимку.