Рада МВФ завершила перший перегляд розширеної угоди в рамках Програми розширеного фінансування для України.

 

Україна отримає від МВФ близько 890 млн доларів у рамках механізму розширеного фінансування (EFF), які спрямують на бюджетну підтримку. Про це йдеться у заяві МВФ.

 

"Рада МВФ завершила перший перегляд розширеної угоди в рамках Програми розширеного фінансування (EFF) для України, що дозволило владі отримати еквівалент близько 890 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на підтримку бюджету", - говориться у повідомленні.

 

Механізм розширеного фінансування був схвалений Радою директорів МВФ у березні 2023 року і є частиною загального пакета підтримки України на суму 115 мільярдів доларів.
 

У фонді зазначили, що попри війну, економіка України після різкого спаду 2022 року демонструє більшу стійкість, ніж очікувалося, а прогноз зростання ВВП 2023 року підвищився до 1-3%.

 

"Влада значно просунулася у виконанні своїх зобов’язань у рамках EFF за складних умов, виконавши всі критерії ефективності до кінця квітня та структурні маяки до кінця червня, і залишається відданою цій програмі", - йдеться у повідомленні.Подальша сильна відповідальність та імпульс реформ необхідні для збереження макроекономічної стабільності, посилення інституційних реформ та підтримки зусиль з відновлення, а також для сприяння Україні на шляху до вступу в ЄС, додали у фонді.