Високий рівень боргу може спричинити несприятливу реакцію ринку та обмежує можливості для бюджетного маневру перед обличчям негативних шоків.
Згідно з новим аналізом Міжнародного валютного фонду, до кінця цього року світовий державний борг сягне 100 трильйонів доларів, або 93% світового валового внутрішнього продукту. МВФ попереджає, що урядам потрібно буде приймати жорсткі рішення для стабілізації запозичень.
Про це у вівторок, 15 жовтня, йдеться в аналітичній публікації МВФ.
"Глобальний державний борг дуже високий. Очікується, що до кінця цього року він перевищить 100 трильйонів дол, що складатиме близько 93% світового ВВП, та сягне 100% ВВП до 2030 року",- вказано у публікації.
Вказується, що борг стрімко зростатиме в США, Бразилії, Франції, Італії, Південній Африці та Великобританії.
Як пояснюють автори, країнам доведеться витрачати дедалі більше, щоби впоратися з проблемами старіння та охорони здоров’я; переходу на зелену енергетику та адаптацію до клімату; а також оборони та енергетичної безпеки через зростання геополітичної напруги.
"Вирішальну роль у стримуванні боргових ризиків здатне відіграти фіскальне коригування. Але при цьому вибір фіскальних заходів має бути орієнтований на людей та економічне зростання в різних країнах по-різному", - зазначається в публікації.
В ній сказано, що країни з розвиненою економікою мають просувати реформи системи соціальних пільг, змінювати пріоритети видатків та збільшувати доходи там, де податки низькі. Країни з ринками, що розвиваються, мають більший потенціал для мобілізації податкових надходжень шляхом розширення бази оподаткування та адміністрування доходів. При цьому, одночасно мають зміцнюватися мережі соціального захисту, а також захисту державних інвестицій для підтримки довгострокового зростання.