Прем'єр Румунії чекає на пропозиції щодо ліцензування експорту зернових від прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що Румунія може накласти заборону на ввезення української агропродукції на 30 днів, якщо країна отримає відповідні запити на експорт. Про це повідомляє RFI.

Він додав, що чекає на пропозиції щодо ліцензування експорту зернових від прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Чолаку зазначив, що Єврокомісія попросила ввести систему ліцензування експорту зернових до країн ЄС. За його словами, Шмигаль дотримувався тієї ж позиції, заявивши, що все одно буде потрібен дуже суворий контроль.

Прем'єр-міністр Румунії також заявив, що після рішення Єврокомісії не продовжувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію "до Румунії не було ввезено жодного кілограма пшениці або чогось іншого". Він зазначив, що на жодній митниці не було жодного запиту на експорт зерна.

"Якщо будуть запити на експорт до Румунії, я обов'язково попрошу міністра сільського господарства і міністра економіки зробити спільний наказ про те, що на 30 днів, поки все не буде з'ясовано, обмеження буде продовжено. Повторюю, запитів немає, і хочу запевнити аграріїв, що такого, як було рік тому, вже не буде", - наголосив Чолаку.