Лист був написаний напередодні зустрічі президента Росії Володимира Путіна та глави Туреччини Реджепа Ердогана.


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що направив міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову "низку конкретних пропозицій", спрямованих на відновлення зернової угоди. Про це повідомляє Reuters.

 

Лист Гутерріша надійшов напередодні зустрічі російського президента Володимира Путіна з лідером Туреччини Реджепом Ердоганом.

 

"Я вважаю, що ми представили пропозицію, яка може стати основою для відновлення, але відновлення, яке має бути стабільним. Ми не можемо мати Чорноморську ініціативу, яка переходить від кризи до кризи, від призупинення до призупинення. Ми повинні мати щось, що працює і працює на благо всіх", - заявив Гуттеріш.

 

Водночас російський дипломат на умовах анонімності заявив агентству, що в листі Гутерріша Лаврову "немає жодних одкровень" і що в ньому просто "підсумовані попередні ідеї ООН, які не спрацювали".

 

"У нас є конкретні рішення... що дають змогу забезпечити ефективніший доступ російських продуктів харчування і добрив на світові ринки за адекватними цінами. Я вірю, що, серйозно працюючи, ми зможемо знайти позитивне рішення для всіх", - заявив генсек ООН.