Плануючи поїздку за кордон, одним з важливих питань є можливість перевезення звичних у побуті біодобавок.

Іноді навіть безрецептурні препарати можуть викликати питання на митниці. Кира Миранюк, нутрициологиня та дієтологиня, радить зберігати спокій та користуватись пам’яткою, яку вона надала нашій редакції.

Що можна перевозити аби у таможні не виникало питань

— Уявіть собі ситуацію, коли ви стоїте на кордоні десь у Шегинях,  і вас розвертають через наявність у багажі органайзера з невідомими пігулками. Довести прикордонній службі, що це звичайний вітамінний комплекс для краси шкіри і волосся буде вкрай складно, адже ви забули про те, що будь які препарати можна везти лише в оригінальному пакуванні, — наводить приклад Кира Миронюк, — Таможня не стане проводити лабораторні дослідження і в кращому випадку доведеться викинути такі важливі для раціону кожної жінки речі. В найгіршому — вас затримають для додаткової перевірки, особливо якщо ви узяли з собою запас на кілька місяців, побоюючись  що не зможете придбати звичний для вас комплекс за кордоном.

Згідно діючого законодавства БАДи та вітамінні комплекси, що транспортуються в оригінальному пакуванні та з відповідним маркуванням можна вільно перевозити, але лише в кількостях особистих потреб. Якщо ви перетинаєте кордон літаком, вітаміни та спортивне харчування може знаходитись як в особистих речах, так і у багажі. Також треба врахувати, що рідкі добавки мають враховувати допустиму кількість рідини, що транспортується на борту.

 

Ще одним важливим моментом під час проходу митниці, Кіра Миронюк називає відповідність законодавству обох країн. До прикладу багато звичних лікувальних засобів, що використовуються в Україні, в країнах ЄС заборонені. Сюди входять посилені знеболюючі як Нурофен плюс або кетанов. Також не варто брати із собою сиропи від кашлю. Що ж стосовно біологічних добавок, нутрициологиня радить обов’язково перевірити склад та діючи речовини.

До прикладу, — пояснює Кира Миранюк, — деякі китайські чаї для схуднення можуть мати у складі сильнодіючі речовини, що заборонені для перевезення без відповідних дозволів. Також дуже часто питання викликає спортивне харчування та препарати, що необхідні спортсменам. До прикладу анаболічні речовини, такі як тестостерон, пептидні гормони, миметики та фактори росту мають заборону на володіння. Тобто ви підпадаєте під порушення законодавства фактично за наявність препарату під час перетину кордону, незалежно від кількості. 

Як розрахувати кількість препаратів, до яких не буде питань?

Кількість вітамінів, що ви берете із собою також має значення. Якщо їх забагато, можуть виникнути підозри, що ви займаєтесь контрабандою. У такому випадку ваше майно може бути заарештовано та конфісковано. Як пояснює Кира Миранюк, таможня може запросити у вас пояснення, скільки капсул ви приймаєте на добу. Відштовхуючись від цього можна розрахувати обсяги, що не будуть вважатися контрабандою. Розрахунок для країн ЄС має бути не більше як на 90 діб, якщо ви їдете в інші країни, обсяги визначаються відповідно термінів перебування за кордоном за візою.

Наприклад, вам потрібно приймати по 1 капсулі на день. В цьому випадку кількість добавок має становити не більше ніж 90 капсул. Також нутрициологиня Кира Миронюк радить перед тим як везти обсяги на весь період, перевірити доступність препарату в країні, у яку здійснюється подорож. Можливо краще взяти із собою меншу кількість, і за потреби придбати необхідні комплекси вже за кордоном. 

А як що до ліків?

Також Кира Миронюк нагадала які медичні препарати можна везти через митницю. Згідно законодавства в довільному режимі перевозити через кордон можна препарати, що продаються в аптеці без рецепту. До них відносяться:

·        Знеболювальні, що використовуються у світовій практиці - парацетамол та ібупрофен (але в звичному дозуванні і не більше 1 упаковки);

·        Ліки проти алергії, за умови що ви не перебуваєте за кермом та вони не заборонені для прийому під час водіння.

·        Прості антисептики у форматі, що не можуть бути використані як хімічна речовина.

·        Ліки проти застуди та грипу (льодяники, краплі для носа, спреї для горла), за виключенням сиропів від кашлю.

·        Препарати від розладів травлення (сорбенти).

Дієтологіня застерігає, що для перевезення через таможню рецептурних ліків, варто мати із собою дійсний паперовий рецепт з печаткою та нотаріальним перекладом державною мовою країни, що відвідується, або англійською. Також варто зробити аналогічно рецепту довідку про хворобу та наявність показань.

Що не варто робити під час перетину кордону

Наприкінці розмови нутрициологиня Кира Миранюк, поділилася власним досвідом спілкування з представниками прикордонного загону:

— У мене був випадок на Львівщині, коли одна дівчина почала сперечатись з представниками митниці щодо перевезення нею біологічних добавок без пакування. Цього не варто робити. Спілкуйтеся ввічливо, слідкуйте порадам працівників митниці, оскільки навіть якщо ви зможете переконати українську сторону, на іноземному кордоні з вами не будуть спілкуватись в такому форматі. Будь-які сварки, особливо з представниками країн ЄС можуть призвести до відмови на в’їзд та звинуваченні у порушенні правил перетину кордону. Тож ви лише витратите свій час та нерви.

Отже, залишайтесь здоровими та красивими, та пам’ятайте про правила перевезення вітамінів через кордон, адже вони прості та допомагають зберегти спокій та приємні враження від мандрівок.