Велика кількість атак минулої доби на ЗСУ була здійснена у районі Кринок на Херсонщині, пояснив Дмитро Плетенчук.

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску. Зокрема, велика кількість атак минулої доби на ЗСУ була здійснена у районі Кринок на Херсонщині. Про це розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук в ефірі Еспресо.

"На Кринки здійснюється величезний тиск, та вони його посилюють другу добу поспіль. Вчора було 15 штурмів, позаминулої доби - 11, але всі вони безуспішні. Вони змістили трохи вектор прикладання сили. Раніше це було на Старомайорське. Там так само було близько 10 штурмів на добу, а вчора - чотири", - розповів посадовець.

За його словами, цей тиск та маневри противник виконує у межах одного угрупування - ознак створення наступального угрупування немає на напрямку Сил оборони півдня нині нема.

Він також відповів на питання про те, чи є якісь резони утримувати плацдарм на лівому березі для ЗСУ.

"Порівнювати втрати з нашого боку та противника - навіть сенсу немає", - запевнив військовий і додав, що мова про в рази більші втрати росіян.

Він додав, що утримання плацдармів на лівому березі є важливим тактичним елементом. По-перше, це унеможливлює та сковує ворога у деяких його планах. По-друге, розширює можливість подальших дій ЗСУ.

"Якби окупанти наразі мали повний контроль над лівим берегом, то ситуація на правому березі була б ще складніше, ніж (тепер)... Це багато обстрілів ствольною артилерією, танками, міномети тощо. Іноді буває й з авіації…", - пояснив спікер.

Плетенчук нагадав, як російські окупанти відреагували на свій вимушений відступ з острова Нестрига.

"Вони відчайдушно намагалися туди повернутися. Виклали узбережжя трупами своїх військовослужбовців... І вони дуже хотіли закріпитися саме на правому березі, тому що острів Нестрига належить до островів правого берега. Після нього вже починається безпосередньо гирло річки Дніпро", - розповів він