Ці санкції були вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні, а з лютого 2022 року – суттєво розширені.

Рада Євросоюзу продовжила на шість місяців дію всіх економічних санкцій проти країни-агросора Росії. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Ради ЄС у четвер, 20 липня.

"Рада прийняла сьогодні рішення продовжити на шість місяців – до 31 січня 2024 року – обмежувальні заходи проти секторів економіки Росії", – вказано у повідомленні.

Ці санкції були вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні. Санкції неодноразово продовжувалися. Вони були значно розширені з лютого 2022 року у відповідь на початок повномасштабної війни Росії проти України.

"Європейська Рада знову заявляє про своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, і нагадує про непохитну підтримку Євросоюзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її невід’ємного права на самооборони від російської агресії. Євросоюз продовжуватиме надавати потужну фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно", – йдеться у документі.