До Шенгенської зони відкритих кордонів наразі входять 23 із 27 країн-членів блоку, а також Швейцарія, Норвегія, Ліхтенштейн та Ісландія, які не входять до Євросоюзу.

Євросоюз схвалив частковий вступ Румунії та Болгарії до Шенгенської зони. Про це у суботу, 30 грудня, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Це рішення скасовує внутрішні перевірки на повітряних і морських кордонах із березня 2024 року. Контроль збережеться на сухопутних кордонах.

"Обидві країни наполегливо працювали для цього. Вони обидві на це заслуговують. Вони зроблять Шенген ще сильнішим", - повідомила фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що це дев’яте розширення Шенгенської зони підтверджує та зміцнює взаємну довіру та єдність між державами-членами, на яких побудовано Шенген, і допоможе просувати цей важливий проєкт.

Відомо, що обговорення дати можливого скасування перевірок осіб на сухопутних кордонах триватимуть у 2024 році, і очікується, що рішення ЄС з цього питання буде ухвалено у "розумні терміни".

Болгарія та Румунія з 2007 року прагнуть стати частиною Шенгенської зони. Єврокомісія оголосила про готовність двох країн на цей крок ще 2011 року, але процес блокували різні країни ЄС. У грудні 2022 року Рада Євросоюзу погодила рішення, але Австрія в результаті заблокувала його через "слабкі зусилля" щодо боротьби з нелегальною міграцією. 

Шенгенська зона - це група країн Європи, які домовилися про відміну між собою прикордонного контролю. Таким чином, люди можуть вільно подорожувати Шенгенською зоною без будь-яких затримок. На даний момент до Шенгенської зони входять 27 країн.