Для східноєвропейських держав зволікання з допомогою Києву свідчить про те, що "Захід, схоже, не розуміє нагальності ситуації".

Нездатність Євросоюзу вчасно відправити Україні один мільйон артилерійських снарядів стала передумовою розколу між Західною та Східною Європою. Про це у суботу, 24 лютого, пише видання Bloomberg, яке провело низку інтерв’ю з європейськими посадовцями, зокрема й на умовах анонімності.

Європейські дипломати, з якими поспілкувалось агентство, вважають: якщо Росія все ж виграє війну в Україні, "Західній Європі цього не пробачать", а проєкт європейської інтеграції може опинитися під загрозою.

Видання вказує на неоднозначне ставлення у низки східних політиків до позиції деяких західних країн щодо пошуку джерел артилерійських снарядів для України.

"Франція активно наполягає, що відповідні інвестиції мають залишатись тільки в межах ЄС - що вже загальмувало постачання снарядів", - пише Bloomberg. 

Додатково Кіпр і Греція з геополітичних міркувань виступають проти закупівлі снарядів у Туреччини.

Східноєвропейські держави вважають, що таке ставлення свідчить про те, що "Захід не розуміє нагальності ситуації", сказав один зі співрозмовників Bloomberg.

Претензії у східноєвропейських держав є і до Німеччини. Хоча номінально вона - один із найбільших донорів військової та фінансової допомоги Україні, позиція німецької влади щодо постачання далекобійних ракет Taurus викликає роздратування у столицях на схід від Берліна.

"Недовіра Східної Європи до Західної проявляється і в пошуку нового генерального секретаря НАТО. Хоча більшість його членів підтримують кандидатуру Марка Рютте, його відсутність комунікації зі східноєвропейськими державами спонукала до висунення президента Румунії Клауса Йоганніса", - вказує видання.