Законопроект про території Смарагдової мережі відправили на доопрацювання, а про зменшення викидів - не вистачило голосів.
Зокрема, за законопроект №4167 про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності, проголосували тільки 193 нардепи.
Законопроектом пропонувалося, зокрема, об'єднати природоохоронні дозволи (дозволи на експлуатацію промислових устаткувань) в один - інтегрований, ввести найкращі доступні технології та методи керування (НДТМ), створити реєстр промислових підприємств, які повинні отримувати такий дозвіл, тощо.
Також Рада відправила на доопрацювання законопроект №4461 про території Смарагдової мережі, згідно з якою охорону природи в Україні розбудовуватимуть на європейському рівні.
Створюватимуть нову Смарагдову територію у два етапи.
На першому етапі вчені проводять дослідження та роблять висновок, що певна територія є важливою для збереження виду. Після оформлення документів і обговорення на міжнародному рівні Міністерство захисту довкілля їх схвалює та відправляє до Бернської конвенції, яка приймає рішення про створення територій Смарагдової мережі. Оголошення території Смарагдовою ще не забезпечує її охорони.
На другому етапі заплановано розробити план з управління територією Смарагдової мережі.
Землевласників і землекористувачів не залучатимуть у процес оголошення територій смарагдовими, але їх залучать на другому етапі - до розробки плану з управління територією Смарагдової мережі.
План управління не можна буде розробляти без власників чи користувачів земельних ділянок.
Смарагдова мережа - це мережа природоохоронних територій європейського значення, яку створюють на виконання положень Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.
Україна ратифікувала цю Конвенцію в 1996 році, коли взяла на себе зобов'язання створити Смарагдову мережу.