Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, документ передано на підпис Президенту Володимиру Зеленському. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Апарату ВР.

"Закон передано на підпис Президенту України", - йдеться у повідомленні.

Йдеться про ухвалений ВР законопроект №2695 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху”.

Законом підвищуються штрафи:

  • за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год - 340 грн; за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год – 1,7 тис. грн;
  • за керування авто напідпитку - 17 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а за повторне протягом року - 34 тис. грн з позбавленням водійських прав на 3 роки. За третій випадок протягом року - 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років з конфіскацією авто;
  • за втечу з місця ДТП – з 255 до 3,4 тис. гривень.

Окрім того, законодавча ініціатива регулює низку інших аспектів, що стосуються учасників дорожнього руху.

Зокрема підвищено штрафи і для пішоходів. За перехід у недозволеному місці доведеться сплатити 255 грн (замість 51 гривні).

Верховна Рада ухвалила законопроект 16 лютого. З документу повністю виключена норма про профілактичну зупинку автомобілів з метою пошуку водіїв-порушників, зокрема, тих, які керують автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.