Глава держави назвав Різдво Христове символом найкращих чеснот – любові, доброти та милосердя.

Президент Володимир Зеленський привітав громадян України з Різдвом Христовим за Григоріанським календарем у суботу, 25 грудня.

"У ці дні мільйони людей в Україні та на планеті Земля відзначають Різдво Христове! Символ найкращих чеснот – любові, доброти та милосердя. Нехай вони об'єднують кожну нашу родину та нашу одну велику сім’ю – Україну! Бажаю всім міцного здоров'я, великого достатку та щасливого Різдва! Христос народився! Славімо його!", - написав глава держави на своїй сторінці у Facebook і оприлюднив відеовітання.

 

Різдво – одне з найбільших та найбільш урочистих християнських свят. Сьогодні його відзначають католицька церква, протестантські церкви та більшість помісних православних церков.

Зокрема, святкують Різдво православні у Болгарії, Греції, Румунії, на Кіпрі, прихожани Албанської та Фінляндської православних церков, а також Православна церква Чеських земель та Словаччини. Відзначають сьогодні Різдво Христове і три давні патріархати – Константинополь, Олександрія та Антіохія.

Існування двох дат святкування Різдва пов'язане не з належністю до тієї чи іншої християнської конфесії, а з різницею календарів, якими користуються церкви. У XVI столітті на зміну Юліанському календарю прийшов точніший Григоріанський. Згодом більшість церков перейшла на новий календар, а деякі церкви продовжили використовувати старий, де 25 грудня відповідає 7 січня.

У свою чергу Україна з 2017 року офіційно святкує Різдво Христове двічі – 25 грудня та 7 січня. Причому обидва дні згідно із законом вихідні. Серед сусідніх з Україною держав також офіційно двічі відзначають Різдво Білорусь та Молдова.