Президенти Туреччини й України також обговорили проведений обмін військовополоненими і ситуацію навколо Запорізької АЕС.

Президент України Володимир Зеленський у середу, 28 вересня, провів телефонну розмову із президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.
 
"Розмова стосувалася останніх подій російсько-української війни. Президент Ердоган зазначив, що дуже радий, що обмін військовополоненими між РФ та Україною був успішно проведений після тривалої підготовки", – йдеться у повідомленні прес-служби президента Туреччини.
 
Ердоган звернув увагу на успішне функціонування угоди про відправлення українського зерна через Чорне море. "Аналогічний підхід може бути застосований і щодо Запорізької АЕС – було повторено пропозицію Туреччини виступити посередником у формування демілітаризованої зони навколо електростанції", – йдеться у повідомленні.
 
"Президент наголосив, що проведення односторонніх референдумів у регіонах України, які перебувають під контролем Росії, підірве зусилля, спрямовані на пожвавлення дипломатичного процесу, і додав, що Туреччина готова надавати усіляку підтримку задля врегулювання війни шляхом мирних переговорів", – додали Ердоган.
 
Раніше президент Туреччини запевнив, що Анкара не визнає незаконних "референдумів" РФ на окупованих територіях України.
 
Також він радив РФ повернути захоплені території України.
 
Попередня розмова Зеленського й Ердогана відбулася 20 вересня.