Білоруський правитель стверджує, що в. о. канцлера ФРН Ангела Меркель нібито пообіцяла пустити дві тисячі людей у країну. У німецькому уряді його слова вкотре спростували.
Дві тисячі мігрантів, які перебувають на кордоні Польщі й Білорусі, потрібно пропустити в Німеччину, заявив білоруський правитель Олександр Лукашенко. За його словами, виконувач обов'язків канцлера ФРН Ангела Меркель на це погодилася. В уряді ФРН слова Лукашенка спростували.
"Дві тисячі людей – це не так і багато для Німеччини, – заявив Лукашенко у п'ятницю, 26 листопада, повідомляє агенція dpa. – Меркель на це погодилась".
Подібні заяви білоруський правитель робив і раніше після недавніх телефонних розмов з Меркель, в ході яких сторони обговорювали ситуацію на кордоні Білорусі та ЄС. Щоразу офіційний Берлін заперечував його слова. Цього разу – теж: речник німецького уряду заявив, що твердження про готовність Німеччини прийняти дві тисячі мігрантів – це неправдива інформація, повідомляє Reuters.
Спілкуючись з мігрантами в логістичному центрі поблизу пропускного пункту Брузги, Лукашенко зазначив, що Білорусь не заважатиме їхнім спробам потрапити до ЄС. "Якщо хто-небудь хоче потрапити на Захід – це ваше право. Ми не будемо намагатись вас ловити, бити і тримати за колючим дротом", – цитує білоруського правителя агенція AFP.
У відповідь на слова іранського підлітка, який заявив, що не може повернутись додому і хоче до Європи, Лукашенко сказав: "Ми будемо працювати з вами, щоб здійснити вашу мрію". При цьому він додав, що Білорусь може допомогти повернутися додому тим людям, які цього хочуть, однак силувати їх не буде.
Чинний канцлер Німеччини Меркель провела вже декілька розмов з Лукашенком. Вони обговорили ситуацію на кордоні Білорусі та ЄС, пов'язану зі скупченням там мігрантів і шукачів притулку. У повідомленні на сайті уряду Німеччини зазначалось, що канцлер наголосила на необхідності забезпечити мігрантів на кордоні гуманітарною допомогою – за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародної організації з міграції. Ішлося також про надання їм можливості повернутися додому.
Натомість прес-служба Лукашенка зазначила, що міжнародні організації вже "активно співпрацюють" з Білоруссю і що сторони нібито домовились про подальші перемовини для вирішення проблеми з мігрантами між Мінськом та Брюсселем.
Після телефонних розмов з Лукашенком Меркель наразилася на гостру критику з боку опонентів через те, що цими розмовами вона, мовляв, визнала легітимність правителя Білорусі. У німецькому уряді на закиди відповіли, що для врегулювання драматичної ситуації на кордоні Білорусі та ЄС, у якій страждають тисячі людей, "є сенс говорити і з тими, хто в Мінську може змінити ситуацію. Навіть якщо йдеться про правителя, легітимність якого Німеччина, як і решта європейських країн, не визнає".