Вивчення сейсмічної активності Червоної планети допоможе краще зрозуміти її внутрішню структуру.
Зонд InSight зафіксував два нові випадки сейсмічної активності на Марсі. Про це 1 березня повідомили в NASA.
Зазначається, що апарат "відчув" два марсотруси магнітудою 3,3 і 3,1 в районі Скам'янілості Цербера 7 і 18 березня, але відомо про це стало тільки зараз.
Як наголосили в космічному агентстві, поштовхи свідчать про те, що Скам'янілості Цербера є районом сейсмічної активності Червоної планети.
Раніше в цьому районі фіксували понад 500 поштовхів, магнітуда двох найсильніших з них склала 3,5 і 3,6 бала. Примітно, частина марсотрусів аналогічна до тих, що відбуваються на Землі, а частина - до місячних.
Нові поштовхи виявили майже через два земних роки після серії аналогічних явищ (марсіанський рік дорівнює двом земним - ред.). Вчені пояснюють це тим, що саме в цьому сезоні, коли на півночі Червоної планети літо, через менший вітер сейсмометру легше "почути" поштовхи під поверхнею планети.
Також в NASA інформували, що InSight почав незвичайну процедуру: за допомогою роботизованої руки модуль засипав марсіанським піском шлейф, який з'єднує сейсмометр SEIS (на кадрах накритий куполом) з посадковою платформою.
Таким чином команда місії намагається ізолювати кабель від несприятливих погодних умов, зокрема, різких добових перепадів температури.
Незважаючи на вітри, що струшують сейсмометр, сонячні панелі InSight залишаються вкритими пилом, а потужність падає в міру віддалення Марса від Сонця. Очікується, що рівень енергії покращиться після липня, коли планета знову почне наближатися до світила.
До того часу місія буде послідовно відключати інструменти посадкового модуля, щоб InSight міг перейти в сплячий режим.