Останнє виверження цього вулкана такої сили сталося в 1100 році н.е. А великі виверження кальдери стаються раз на тисячоліття.
 

Професор Оклендського університету, вулканолог Шейн Кронін вважає, що виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай у Тихому океані було найпотужнішим виверженням цього вулкана з 1100 року н.е. Про це він написав у статті, яку опублікував портал The Conversation.
 
Кронін зазначив, що, згідно з висновками вчених, "великі виверження кальдери стаються приблизно кожні тисячу років". Останнє таке виверження сталося в 1100 році н.е. З урахуванням цього факту, виверження, що сталося 15 січня, схоже, власне, є відповідником "великого", продовжує Кронін.
 
"Наше дослідження більш ранніх вивержень дає підстави припустити, що це один із найпотужніших вибухів, які вулкан здатний зробити приблизно раз на тисячу років", - наголошується в статті.
 
Нагадаємо, 15 січня в Тихому океані сталося виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай, яке викликало цунамі і призвело до відключення електрики майже по всій країні Тонга. Згодом стало відомо, що ударні хвилі від виверження дійшли до України.