Тварини в Іспанії більше не матимуть статусу об'єкта, їх не можна буде вилучити, покинути, погано з ними поводитися чи розлучити їх з одним з господарів у разі розлучення подружжя.

Іспанія визнала домашніх вихованців розумними істотами і законними членами сім'ї, тому тепер вони матимуть ідентифікаційну картку, яку внесуть у національну базу даних. Про це в п'ятницю, 7 січня, пише El País.

"Тварини в Іспанії більше не матимуть статус об'єкта, їх не можна буде вилучити, залишити, погано з ними поводитися чи розлучити їх з одним із власників у разі розлучення подружжя. Зміни законодавства стосуються всіх тварин, незалежно від того, домашні вони чи дикі", - сказано в повідомленні.

Тепер під час розлучень суд, так само як з дітьми, вирішуватиме, кому краще дбати про улюбленця. Котик чи собачка дістанеться тому, у кого буде краща фінансова спроможність.

Також суди під час розлучення можуть обмежити батькам можливість бачити власних дітей, якщо виявиться, що вони жорстоко поводилися з домашніми тваринами.

Домашніх вихованців також можна буде включити в заповіт.

Якщо жоден із спадкоємців не захоче стати опікуном тварини, її можуть передати третій особі для догляду і захисту.

Крім того, в оновленому законодавстві зазначено, що якщо хтось знайде втрачену тварину, її треба передати власнику чи особі, яка її доглядає, якщо немає ознак, що тварину залишили спеціально або що з неї знущалися. У такому разі потрібно буде повідомити відповідні органи.