Вулкан почав вивергатися недалеко від столиці Ісландії. Небо над містом забарвилося в червоний колір. Людей просять залишатися вдома і не відчиняти вікна.

В Ісландії почав вивергатися вулкан Фаградалсфьяль, який до цього не виявляв активність 900 років. Вулкан розташований за 35 кілометрів від столиці країни Рейк'явіка, пише CNN.

За словами місцевих жителів, небо над столицею стало червоним.

Вулкан прокинувся приблизно о 20 годині за київським часом. Через пару годин виверження лава покривала площу близько одного квадратного кілометра.

"Виверження на цьому етапі вважається невеликим, а довжина тріщини складає близько 500 метрів. Площа магми складає близько 1 кв. км. Фонтани лави невеликі", - повідомили в Ісландському метеорологічному бюро.

Департамент цивільного захисту й управління надзвичайними ситуаціями Ісландії радить людям, які живуть у межах декількох миль від вулкана, зачиняти вікна і залишатися в приміщенні, щоб уникнути впливу вулканічного газу в повітрі.

До цього повідомлялося, що в Ісландії за останні тижні сталося понад 50 тисяч землетрусів. Така незвичайна сейсмічна активність свідчить про можливе виверження вулкана, заявили вчені.

Раніше ми писали про те, що Італії знову почав вивергатися вулкан Етна. Він почав викидати "вулканічні бомби" і попіл. Частини каменів пошкодили автомобілі в довколишніх містах і селищах. Був закритий міжнародний аеропорт.