У передсмертній записці Костянтин Ольмезов написав, що "розчарувався в людині та людстві загалом" після нападу Росії на Україну.

Український математик Костянтин Ольмезов, який проживав у РФ, наклав на себе руки. Про це повідомив у Telegram адвокат Дмитро Захватов.

Зазначається, що Ольмезов переїхав до РФ з Донецька, вступив до аспірантури МФТІ (Московський фізико-технічний інститут - ред.) та писав дисертацію.

Після початку воєнної агресії РФ він спробував залишити Росію, проте був затриманий на 15 діб за сфабрикованим адмінпротоколом.

"Після виходу зі спецприймальника Ольмезов отримав запрошення до одного з університетів Австрії, щоб продовжити навчання там. Проблема в тому, щоб якимось чином залишити країну. Він купив квиток до Туреччини", - уточнив адвокат.

За словами Захватова, математик мав самостійно пройти прикордонний контроль, а у разі виникнення проблем зв'язатися із ним.

"І ось тільки я отримав звістку про те, що вранці він наклав на себе руки, залишивши передсмертну записку, що йде з життя тому, що не може винести жаху того, що відбувається", - наголосив адвокат.

Зазначимо, що вранці 20 березня Ольмезов опублікував у своєму Telegram-каналі кілька повідомлень. Він уточнив, що приїхав до РФ у 2018 році, щоб займатися наукою, яка в Україні не була представлена ​​- адитивною комбінаторикою. Проте 24 лютого відчув себе зрадженим.

"Мені боляче від кожного снаряда, що падає на вулиці Києва. Читаючи зведення, я уявляю собі види цих вулиць, районів. З першого дня до нинішнього я був усією душею з вами, хоча зрозуміло, що нікого цим не врятував... Мені частково соромно перед українськими друзями. Повірте, я ніколи не бажав і не робив поганого Україні і завжди тримав на увазі готовність виїхати, якщо раптом почнеться те, що почалося зараз. На жаль, у мене просто не вийшло, я недостатньо вміло підійшов до цієї справи...", - написав Костянтин.