Атакою на свободу ЗМІ, актом свавілля, відходом Росії у самоізоляцію назвали у ФРН рішення Кремля заборонити мовлення Deutsche Welle у РФ. Від канцлера Шольца вимагають скасування цього рішення на зустрічі з Путіним.

Рішення російської влади  заборонити в РФ мовлення німецької медіакомпанії Deutsche Welle, оголошене 3 лютого, викликало різку критику в Німеччині.


"Неприйнятним" його назвала держміністр з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот. За її словами, неможливо ототожнювати рішення незалежного медіарегулятора щодо RT DE в Німеччині та заборону мовлення DW, накладену владою Росії. Крім того, зазначила Рот, на відміну від RT DE держава ніяк не впливає на редакційну політику DW. Держміністр закликала Москву не зловживати проблемою отримання ліцензії телеканалом RT DE в Німеччині для політичних акцій.


Ламбсдорф: "Росія йде в самоізоляцію"

Заступник глави фракції Вільної демократичної партії (ВДП) у Бундестазі Александер Ламбсдорф також вказав на те, що "DW на відміну від Russia Today не є державним телеканалом, а забезпечує незалежне мовлення". "Цей крок учергове свідчить, що уряд РФ дедалі більше віддаляється від таких універсальних цінностей, як демократія та свобода думки, і дедалі глибше йде в самоізоляцію", - заявив політик. За його словами, з огляду на нинішні умови, DW потрібно розширити висвітлення подій російською мовою в інтернеті.

ARD, ZDF та Deutschlandradio: Свобода преси в заручниках

"Незалежна журналістика в Росії радикально обмежується для того, щоб чинити політичний тиск", йдеться у спільній заяві генеральних директорів громадсько-правових телеканалів ARD, ZDF та Deutschlandradio Патрісії Шлезінґер, Томаса Беллута та Штефана Рауе, розміщеній в Twitter. "Нас дуже непокоїть те, що у заручниках опинилась свобода преси", - йдеться у ній.

Спілка журналістів ФРН закликає Кремль скасувати рішення

Спілка журналістів Німеччини (DJV) закликала президента РФ Володимира Путіна негайно відкликати рішення про заборону мовлення DW у Росії, а також не позбавляти акредитації журналістів німецької медіакомпанії. "Немає жодного виправдання таким жорстким заходам цензури", - заявив глава DJV Франк Юбералль. Спілка журналістів очікує, що уряд Німеччини висловить протест проти цих знущальних заходів. "Федеральний уряд несе відповідальність за Deutsche Welle та її співробітників. Це має бути невідкладно роз'яснено Москві", - йдеться у заяві.

Доповідач по РФ: Кремль вирішив навісити на DW ярлик "іноагента"

Дії Москви ще більше ускладнять німецько-російські відносини, вважає доповідач по Росії у зовнішньополітичному комітеті Бундестагу Робін Ваґенер. "Кремлю слід негайно скасувати це помилкове рішення", - заявив він. За словами політика, "замість опротестувати в німецькому суді рішення медіарегулятора з RT DE, Москва вирішила навісити ярлик "іноземного агента" на DW".

Прес-секретар міністерства закордонних справ ФРН заявила, що дії російського уряду позбавлені "будь-яких підстав" і є "новим тягарем для російсько-німецьких відносин". За її словами, фактична реалізація цих планів значною мірою обмежила би вільне, незалежне журналістське висвітлення в Росії, "яке набуває особливого значення саме у політично напружені часи".

Профоб'єднання Ver.di: Шольц має домогтися від Путіна скасування

Профспілка працівників сфери обслуговування Ver.di закликала канцлера Німеччини Олафа Шольца добиватися скасування рішення щодо DW на майбутній зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, що запланована на 15 лютого. "Це відкрита атака на свободу ЗМІ в країні, в якій насильно придушуються свобода думки та демократична опозиція", - заявив член правління Ver.di Крістоф Шміц. За його словами, Росія дедалі більше скочується в самоізоляцію та віддаляється від загальноєвропейських цінностей.