Росія розчарована сигналами із США та Брюсселя, що прозвучали напередодні зустрічі в Женеві щодо гарантій безпеки. Як повідомляють російські ЗМІ про це заявив заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков, передає УНН.
"Я можу сказати, що нас, звичайно, певною мірою розчарували сигнали, які в останні дні чулися з Вашингтона, але і з Брюсселя теж", - сказав Рябков.
Він заявив, що вони відображають нерозуміння того, що потрібно Россії.
"А нам потрібні юридичні гарантії, правові гарантії нерозширення НАТО далі, ліквідації всього того, що альянс настворював, рухомий антиросійськими фобіями і різного роду уявленнями помилковими про те, в чому суть російської політики за період з 1997 року", - зазначив заступник голови російського МЗС.
Адміністрація президента США Джозефа Байдена в суботу зробила нові, рішучі попередження Росії про санкції, які вона може понести, якщо продовжить загрози вторгнення в Україну.
Попередні переговори Росії і США з питань безпекистартуютьвже сьогодні, 9 січня.
Основна частина переговорів РФ і США щодо України і контролю над озброєннямипройдев Женеві 10 січня.
17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США відзначили, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією щодо гарантій європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.