росія припинить постачання електроенергії до Фінляндії з раннього ранку суботи, 14 березня. Про це повідомляє фінська енергетична компанія RAO Nordic, дочірня компанія російського державного холдингу Inter RAO, пише УНН.

Так, RAO Nordic заявляє, що вже багато років імпортує електроенергію з росії до Фінляндії та продає її на біржі Nord Pool.

У компанії повідомили, що за обсяги, продані на біржі Nord Pool з 6 травня, кошти ще не надійшли на банківський рахунок.

За інформацією компанії, дана ситуація "є винятковою і відбулася вперше за більш ніж двадцятирічну історію нашої торгівлі".

"На жаль, у ситуації, що склалася, відсутності грошових надходжень, RAO Nordic не в змозі здійснювати платежі за імпортовану з росії електроенергію. Тому ми змушені призупинити імпорт електроенергії, починаючи з 14 травня. Ми сподіваємося, що найближчим часом ситуація покращиться і торгівля електроенергією з росією може відновитися", - йдеться у заяві.

Раніше УНН писав, що фінські політики були попереджені, що росія, як реакція на рішення про вступ країни до НАТО може припинити постачання газу до Фінляндії вже у п'ятницю.