Згода дозволити роботу спостерігачів на україно-російському кордоні була "жестом доброї волі", але його "не оцінили", кажуть в МЗС РФ.
Росія відмовилася продовжити мандат місії ОБСЄ на пунктах пропуску Гуково і Донецьк російсько-українського кордону після його закінчення 30 вересня, оскільки Україна і її партнери не поставилися "з належною повагою" до даного кроку РФ. Про це йдеться в заяві МЗС РФ у п'ятницю, 3 вересня.
Там нагадали, що присутність ОБСЄ на кордоні було рішенням берлінської зустрічі міністрів закордонних справ нормандського формату з липня 2014 року і було "жестом доброї волі" з боку Росії.
"Тим не менше українська влада і їхні західні покровителі не поставився до цього кроку Російської Федерації з належною повагою. Оскільки за 7 років своєї діяльності Група не зафіксувала жодного факту перекидання з Росії на Донбас військ, озброєнь, боєприпасів або військової техніки, ці країни прагнули використовувати сам факт присутності ОБСЄ на російській території для підтвердження якихось "зобов'язань" Росії в рамках мінських домовленостей", - йдеться в заяві.
МЗС Росії зазначає, що робота спостерігачів ОБСЄ на пунктах пропуску Гуково і Донецьк не мала позитивного впливу на процес врегулювання. Москва зобов'язується надати їм сприяння в завершенні роботи на російській території.