Вплив "ІДІЛ" зростає і може мати "довготривалі наслідки для світу, безпеки і стабільності", заявили в Раді Безпеки.

Міністри країн-членів Радбезу ООН обговорили доповідь генсека про загрози, які становить терористичне угрупування "Ісламська держава". Про це повідомляє Радіо Свобода в п'ятницю, 20 серпня.

"Члени Ради безпеки з глибокою тривогою зазначили, що "ІДІЛ" та інші терористичні групи продовжують експлуатувати, як онлайн, так і в реальному житті, руйнування, лиха і регрес, пов'язані з пандемією COVID-19", - сказано в повідомленні ООН.

За даними ООН, "ІДІЛ" демонструє "тривожну експансію" в низці регіонів, в тому числі - в Африці, де його вплив зростає і може мати "довготривалі наслідки для світу, безпеки і стабільності".

Зокрема, Рада безпеки ООН вказала на регулярні напади на цивільних, міста і військові табори з боку бойовиків регіональних організацій "ІДІЛ", в тому числі в Західній і Центральній Африці і районі Сахари.

У зв'язку з цим Радбез ООН "наголошує на важливості цілісного підходу до протидії тероризму і насильницького екстремізму, що сприяє тероризму, відповідно до чинного міжнародного права".